Ana Sayfa         e-ileti        Site Haritası

YURT DIŞI PATENT ve FAYDALI MODEL TESCİLİ

Diğer tüm sınaî haklarda olduğu gibi, patentler ve faydalı mdeller de yalnızca tescil edildikleri ülkelerde korunurlar. Sanayicilerin belirli hak kayıplarını ya da maddi kayıpları önlemek için ihracat yaptıkları ülkelerde de buluşları için patent almaları gerekmektedir.

Yurt dışında patent tescili için geçerli, belli başlı üç yöntem vardır: Her ülkenin kendi patent ofisine başvuru(bireysel) yapmak, Avrupa ülkelerini kapsayan Avrupa Patent Sözleşmesi (EPC) kapsamında belge almak için Avrupa Patent Ofisi'ne başvuru yapmak ve üçüncüsü de Patent İşbirliği Anlaşması (PCT) sisteminde başvuru yapmak.

Bu yöntemlerden, işletmeler için en ekonomik ve işlevsel olanı Türkiye'nin de üyesi olduğu Patent İşbirliği Anlaşması'dır. Aynı zamanda, ülke sayısı bakımınan en kapsamlı olanıdır. Türkiye Patent İşbirliği Antlaşması'na (PCT) 101 Ocak 1996'dan beri üyedir. Bu sistem, her ülke için ayrı araştırma ve inceleme raporu talep edilmesini ortadan kaldırarak büyük ölçüde zaman ve maddi kazanç sağlamaktadır. Ayrıca süreyi 8 (sekiz) ila 18 (on sekiz) ay uzatarak başvuru sahibi için avantaj sağlamaktadır. Şu anda, Patent İşbirliği Antlaşması'na (PCT) üye ülke sayısı, Türkiye dahil 148 (yüz kırk sekiz) dir. 

Diğer bir yöntem olan Avrupa Patent Sözleşmesi'ne de (EPC) Türkiye 01 Kasım 2000 tarihinden beri üyedir. Bu da tek bir başvuru ile tüm üye ülkelerde tescili amaçlamaktadır. Şu anda, Avrupa Patent Sözleşmesi'ne (EPC) üye ülke sayısı, Türkiye dahil 33 (otuz üç) tür. Sözleşmeye üye olmamakla birlikte, sözleşme kapsamında başvuruyla koruma talep edilebilen 6 (altı) ülke daha bulunmaktadır.

Bilge Patent Ltd. olarak müşterilerimize yurt dışı tescili konusunda da, uzman ve deneyimli personelimizle, müşteri odaklı bir hizmet anlayışı içinde hizmet vermekteyiz.

PATENT ve FAYDALI MODEL
İRGBPMTEİBHMREİYTNB
            ON-LINE BİLGE

* ONLINE MARKA
* ONLINE PATENT / F. MODEL
* ONLINE TASARIM

- Yeni başvurularınız için ARAŞTIRMA
- Eski başvurularınız için DOSYA TAKİBİ

işlemlerini   "BURADAN" yapabilirsiniz !...
    HİZMETLERİMİZ

FİKRİ ve SINAİ HAKLAR

    Marka
    Patent / Faydalı Model
      Genel Bilgiler
      Neden Patent/F.M. Tes. ?!
      Tescil Süreci
      Tescilden Sonra
      Yurt Dışı Tescil
      Diğer Patent Hizmetlerimiz
    Endüstriyel Tasarım
    Coğrafi İşaret
    Entegre Devre Topoğrafy.


HUKUK

    Sınai Haklarda Hukuk
    Örnek Yargı Kararları
   

KALİTE GELİŞTİRME

    ISO 9000
    ISO 14001
    ISO 22000 HACCP
    OHSAS 18001


DİĞER HİZMETLERİMİZ

    Barkod
    Garanti Belgesi
   


Patent tescili ve/veya marka tescili yaptırarak haklarınızı koruyabileceğiniz en doğru yerdesiniz !...
© 2007 - 2016 Bilge Patent Ltd. Bu sitenin tüm hakları Bilge Patent Ltd.'ye aittir. Bilge Patent Ltd.'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz!
ONLAR DA BİLGE PATENTTERCİH ETTİLER                                                       Tüm Referanslarımız...
Oruç Reis Mah. Tekstilkent Ticaret Merkezi B-15 Blok No: 51 Esenler 34295 İstanbul, Türkiye
Tel.: +90 212 554 74 74 (pbx)   Faks: +90 212 554 74 74   e-ileti: bilgi@bilgepatent.com.tr