Ana Sayfa         e-ileti        Site Haritası
HABERLER / DUYURULAR
     
SÜTENLER KANSERİ ÖCEDEN HABER VERECEK !...


Marmara Üniversitesi`nin Ar-Ge Merkezi Türk tekstilinde önemli buluşlara imza atacak çalışmaları sürdürüyor. Ar-Ge bölümünde çalışmaları süren göğüs kanseri belirtileri konusunda uyarı veren sütyen projesinde önemli ilerlemeler sağlandı. 22 / 05 / 2010

Marmara Üniversitesi akademik personeli, tekstil firmaları ve ünlü doktorların bir araya getirildiği çalışmada kanser uyarısı veren sütyen projesi uygulamaya sokuldu. Sütyene özel olarak yerleştirilen malzeme kansere bağlı olarak değişen vücut ısısını tespit edebilecek ve kanser uyarısı yapabilecek. Protatipi üzerinde çalışılan sütyen şimdilik sır gibi saklanıyor.

Teknopark`ta üzerinde çalışılan diğer bir proje ise bebek bezi uygulaması. Bebek bezi üreticilerinden gelen taleple yola çıkan Ar-Ge Merkezi bebeğin altını ıslattığında uyaran bir mekanizmayı bebek bezlerine yerleştirmeyi planlıyor. Merkezde Nano teknoloji laboratuvarı da bulunuyor. Özellikle kir tutmayan kumaş ve kendi kendini temizleyen kumaş üretiminde önemli çalışmalar yapılıyor.

Teknopark ve Merkez Ar-Ge Direktörü Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akalın, merkezin ilerleme kaydetmesinde önemli faktöre sahip akademik yöneticisi. Akalın`a göre geleceğin teknolojisini üretecek Teknolpark, Avrupa`ın en önemli Ar-Ge merkezlerinden biri olacak. Akalın gelişmişliğin devletlerin araştırma geliştirmeye ayırdığı pay ile alakalı olduğunu söyledi. Tek

nopark uygulaması ile sektörlerin Ar-Ge çalışmalarını burada gerçekleştirip teknoloji geliştirme üretme konularında büyük avantaj sağlayabileceklerini kaydeden Prof. Dr. Akalın, proje üretilmesinde, yeni teknolojiler yakalanmasında ve patent gelişiminde önemli gelişmelerin sağlanacağını kaydetti.

İHRACATTA REKABETİ ARTTIRACAK

Proje ile ihracatta rekabet gücünün arttırılması, üniversite ve sanayi arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi planlanıyor. Prof. Dr. Akalın, çalışma sayesinde üniversite birimlerinin sektörlerle işbirliğinin önündeki bürokratik engellerin de kaldırılacağını söyledi.

REKTÖRLÜĞE ADAYLIĞINI KOYDU

Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet, akademik başarılarını ve Teknopark Ar- Ge Direktörlüğü`ndeki başarısını Marmara Üniversitesi Rektörü olarak da sürdürmek için adaylığını koydu. İlkeli, adaletli, üretken bir yönetim sloganı ile yola çıkan Akalın, akademik personelin çalışma şartlarının iyileştirilmesinden finans kaynaklarının arttırılmasına, rektörlük yönetiminde birlikte hareket etme modelinden sosyal üniversite kurma çalışmalarına kadar birçok hedefi ve sözü bulunuyor.


Kaynak: www.tumgazeteler.com
İRGBPMTEİBHMREİYTNB
            ON-LINE BİLGE

* ONLINE MARKA
* ONLINE PATENT / F. MODEL
* ONLINE TASARIM

- Yeni başvurularınız için ARAŞTIRMA
- Eski başvurularınız için DOSYA TAKİBİ

işlemlerini   "BURADAN" yapabilirsiniz !...
GARANTİLİ Marka Tescili !
Son Tarih: Süresiz
Patent tescili ve/veya marka tescili yaptırarak haklarınızı koruyabileceğiniz en doğru yerdesiniz !...
© 2007 - 2016 Bilge Patent Ltd. Bu sitenin tüm hakları Bilge Patent Ltd.'ye aittir. Bilge Patent Ltd.'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz!
ONLAR DA BİLGE PATENTTERCİH ETTİLER                                                       Tüm Referanslarımız...
Oruç Reis Mah. Tekstilkent Ticaret Merkezi B-15 Blok No: 51 Esenler 34295 İstanbul, Türkiye
Tel.: +90 212 554 74 74 (pbx)   Faks: +90 212 554 74 74   e-ileti: bilgi@bilgepatent.com.tr
SABİT FİKİRLİ FİYAT
KAMPANYASI !
Son Tarih: 31.10.2009 / Sona Erdi