Ana Sayfa         e-ileti        Site Haritası
HABERLER / DUYURULAR
     
"MARKA HUKUKUNDA İLTİBAS ve MARKA HAKKININ KULLANIMI" SEMİNERİ TAMAMLANDI !...


Türk Patent Enstitüsü ve Alman Uluslararası Hukuki İşbirliği Vakfı (IRZ) ile gerçekleştirilen "Marka Hukukunda İltibas ve Marka Hakkının Kullanımı" konulu seminer başarı ile tamamlandı. 21 / 05 / 2010

Türk Patent Enstitüsü ve Alman Uluslararası Hukuki İşbirliği Vakfı (IRZ) ile gerçekleştirilen ve 23 Mart 2010 tarihindeki açılış toplantısı ile uygulamaya konulan "Sınai Mülkiyet Haklarının yürütme ve uygulamasının güçlendirilmesi için Türkiye’nin desteklenmesi" Avrupa Birliği eşleştirme projesi çerçevesinde düzenlenen "Marka Hukukunda İltibas ve Marka Hakkının Kullanımı" konulu seminer başarı ile tamamlandı.

Aynı içerikte 13- 14 Mayıs’ta İzmir’de, 17-18 Mayıs’ta Ankara’da ve 20-21 Mayıs’ta İstanbul’da düzenlenen seminerlere Türk Patent Enstitüsü uzmanları, ihtisas hâkimleri, avukatlar ve marka vekillerinden oluşan yaklaşık üç yüz kişi katıldı.

Seminerde; "Markaların Karıştırılması İhtimali", "Marka Hukukunda Nispi Ret Nedenleri ve Uygulamaları", "Tanınmış Markaların Korunması", "Marka Hakkının İptali", "Markanın Kullanımı", "Marka Hukukuna Uygun Kullanım", "Marka Hakkının Tükenmesi", "Markanın Hükümsüzlüğü/Kusur Sebebiyle Hak Kaybı" ve "Marka Hakkının Kötüye Kullanılması" başlıkları altında ele alınan konular Avrupa Topluluk Müktesebatı çerçevesinde incelendi.

Soru-cevap bölümleri ile desteklenerek interaktif olarak düzenlenen seminer, Avrupa Birliği uygulamaları odaklı olması nedeniyle ekseriyetle Alman hâkimler tarafından gerçekleştirildi. Türkiye uygulamaları ise deneyimli Türk hakimler ve uzmanlar tarafından sunuldu.


Kaynak: Türk Patent Enstitüsü (TPE)
İRGBPMTEİBHMREİYTNB
            ON-LINE BİLGE

* ONLINE MARKA
* ONLINE PATENT / F. MODEL
* ONLINE TASARIM

- Yeni başvurularınız için ARAŞTIRMA
- Eski başvurularınız için DOSYA TAKİBİ

işlemlerini   "BURADAN" yapabilirsiniz !...
GARANTİLİ Marka Tescili !
Son Tarih: Süresiz
Patent tescili ve/veya marka tescili yaptırarak haklarınızı koruyabileceğiniz en doğru yerdesiniz !...
© 2007 - 2016 Bilge Patent Ltd. Bu sitenin tüm hakları Bilge Patent Ltd.'ye aittir. Bilge Patent Ltd.'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz!
ONLAR DA BİLGE PATENTTERCİH ETTİLER                                                       Tüm Referanslarımız...
Oruç Reis Mah. Tekstilkent Ticaret Merkezi B-15 Blok No: 51 Esenler 34295 İstanbul, Türkiye
Tel.: +90 212 554 74 74 (pbx)   Faks: +90 212 554 74 74   e-ileti: bilgi@bilgepatent.com.tr
SABİT FİKİRLİ FİYAT
KAMPANYASI !
Son Tarih: 31.10.2009 / Sona Erdi