Ana Sayfa         e-ileti        Site Haritası
HABERLER / DUYURULAR
     
HAYATI KOLAYLAŞTIRACAK İKİ BULUŞ !...


<<== Önceki kısım için bir önceki sayfaya gidiniz

Daha önce, Antalya Teknokenti olarak ürünleri geliştirdikten sonra şirketlere devrettiklerini ancak ilk kez bir farklı yöntem izleyerek kendi isim patentini aldıklarını ve Türkiye'de kendilerinin kullanıma sunacaklarını bildiren Arpaç, ''Çok pozitif sonuçlar geliyor. Antibakteriyel Su itici Kolay Temizlenen Kaplama'nın üretimini AÜ Teknokent bünyesinde yapmayı düşünüyoruz. Broşürünü de hazırladık. Nanofop adıyla markası tescil edildi. Geniş bir kullanım alanı olacağı düşünüyoruz. Şu anda Türkiye'den yoğun talep geliyor.''

Arpaç, inşaat sektörünün en büyük sorunlarından birinin de kullanılan malzemelerin su emmesi olduğunu, inşaatlardaki tuğlalarda da bu kaplama ile su tutma sorunun ortadan kalkacağını dile getirerek, narenciye ihracatında sebze ve meyve kartonlarının nem tutması sorunun da bu kaplama ile ortadan kalkacağını kaydetti. İhraç edilen sebze ve meyvede oluşan bakteri sorunun da kaplama sayesinde sona ereceğini dile getiren Arpaç, ''Kaplamanın flor içermemesi, insan sağlığı ve çevre dostu olması açısında önemlidir'' dedi.

Evlerde ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılan su ısıtıcıların tabanını da bu ürünle kapladıklarını, ürünün kireç önleme özelliğine de sahip olduğunu vurgulayan Arpaç, özellikle Antalya gibi suyu çok kireçli kentlerde su itici kaplamanın yaygın kullanılacağını söyledi.

İKİNCİ BULUŞ MÜJDESİ

Prof. Dr. Ertuğrul Arpaç, Antalya Teknokenti bünyesinde ''Çizilmeye Dayanıklı Nano Cam Kaplama''yı da ürettiklerini açıkladı.
Ütü, tost makineleri gibi sert teflon yüzeylere uygulanacak kaplamanın cam olmasına rağmen çatlama yapmadığını, kireçlenmeye de engel olacağını bildiren Arpaç, şöyle konuştu:

''Şu ana kadar ütülerde kullanılan kaplamalar, düğme ve fermuara geldiğinde çizilme yapıyordu. Ütülenen kumaşlar ve tekstil ürünleri de deterjan artıklarından etkileniyor. Biz, bunun önüne geçen kaplama yaptık. Dayanıklı cam kaplamalı ürünün tabanı çizilmiyor, yüzeyde kireç tutulması da artık mümkün değil.''

Dekoratif görünüm kazandırarak cam kaplamayı renklendirdiklerini, ütü ve tost makinelerindeki teflonlara, altın sarısı, bakır ve füme görünümlü yüzey oluşturduklarını anlatan Arpaç, bütün denemeleri tamamlanan ürünün Gebze'de bir şirket tarafından üretilerek, piyasaya sunulacağını bildirdi.

Arpaç, esnek özelliğiyle 90 derece kıvrılabilen cam kaplamanın, ütülerde çok kısa süre içerisinde kullanılacağını söyledi.


Kaynak: www.aa.com.tr
İRGBPMTEİBHMREİYTNB
            ON-LINE BİLGE

* ONLINE MARKA
* ONLINE PATENT / F. MODEL
* ONLINE TASARIM

- Yeni başvurularınız için ARAŞTIRMA
- Eski başvurularınız için DOSYA TAKİBİ

işlemlerini   "BURADAN" yapabilirsiniz !...
GARANTİLİ Marka Tescili !
Son Tarih: Süresiz
Patent tescili ve/veya marka tescili yaptırarak haklarınızı koruyabileceğiniz en doğru yerdesiniz !...
© 2007 - 2016 Bilge Patent Ltd. Bu sitenin tüm hakları Bilge Patent Ltd.'ye aittir. Bilge Patent Ltd.'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz!
ONLAR DA BİLGE PATENTTERCİH ETTİLER                                                       Tüm Referanslarımız...
Oruç Reis Mah. Tekstilkent Ticaret Merkezi B-15 Blok No: 51 Esenler 34295 İstanbul, Türkiye
Tel.: +90 212 554 74 74 (pbx)   Faks: +90 212 554 74 74   e-ileti: bilgi@bilgepatent.com.tr
SABİT FİKİRLİ FİYAT
KAMPANYASI !
Son Tarih: 31.10.2009 / Sona Erdi