Ana Sayfa         e-ileti        Site Haritası
HABERLER / DUYURULAR
     
TÜRK TASARIM DANIŞMA KONSEYİ KURULDU !...


Türk Patent Enstitüsü'nün oluşturulması için yoğun çalışmalarda bulunduğu, Türk Tasarım Danışma Konseyi'nin kurulduğuna ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı, 3 Eylül 2009 Perşembe tarihli, 27338 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Konseyin kuruluş amacı "Türkiye'nin uluslararası alanda rekabet gücünü artırmak için tasarım stratejilerinin ve politikalarının belirlenmesine, uygulama altyapısı oluşturulmasına ve uygulanmasına ve bu suretle katma değeri yüksek tasarımlar yaratılmasına, Türk tasarımcılarının ve tasarımlarının dünya pazarında tercih edilir konuma getirilmesine, tasarımcı ve sanayici işbirliğinin sağlanmasına ve "Türk Tasarımı" imajının yerleştirilmesine yönelik istişare niteliğinde kararlar almak ve önerilerde bulunmak amacıyla Türk Tasarım Danışma Konseyi kurulmuştur" şeklinde ifade edildi.

Türk Patent Enstitüsü, Konsey ile tasarım alanında yaşanan gelişmeler ve gelişmiş ülkelerin tasarımla elde ettiği rekabet avantajının dikkate alınarak, ülkemizde tasarımın ekonomik öneminin daha iyi anlaşılmasının ve etkin bir şekilde ülke gündemine girmesinin sağlanarak, tasarımla ilgili tüm paydaşların bir araya gelmesiyle oluşturulabilecek bütünleşik bir tasarım politikası ile tasarım alanındaki önemli bir boşluğun doldurulacağına inanıyor.


Kaynak: www.tpe.gov.tr
İRGBPMTEİBHMREİYTNB
            ON-LINE BİLGE

* ONLINE MARKA
* ONLINE PATENT / F. MODEL
* ONLINE TASARIM

- Yeni başvurularınız için ARAŞTIRMA
- Eski başvurularınız için DOSYA TAKİBİ

işlemlerini   "BURADAN" yapabilirsiniz !...
GARANTİLİ Marka Tescili !
Son Tarih: Süresiz
Patent tescili ve/veya marka tescili yaptırarak haklarınızı koruyabileceğiniz en doğru yerdesiniz !...
© 2007 - 2016 Bilge Patent Ltd. Bu sitenin tüm hakları Bilge Patent Ltd.'ye aittir. Bilge Patent Ltd.'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz!
ONLAR DA BİLGE PATENTTERCİH ETTİLER                                                       Tüm Referanslarımız...
Oruç Reis Mah. Tekstilkent Ticaret Merkezi B-15 Blok No: 51 Esenler 34295 İstanbul, Türkiye
Tel.: +90 212 554 74 74 (pbx)   Faks: +90 212 554 74 74   e-ileti: bilgi@bilgepatent.com.tr
SABİT FİKİRLİ FİYAT
KAMPANYASI !
Son Tarih: 31.10.2009 / Sona Erdi