Ana Sayfa         e-ileti        Site Haritası
HABERLER / DUYURULAR
     
ABD "GELİNİM OLUR MUSUN"U TARTIŞIYOR !...

Amerika, Türk patentli yarışma programı "Gelinim Olur Musun?"un, NBC televizyonunda dün yayınlanmaya başlayan "Momma`s Boys" versiyonunu tartışırken, programın dünya haklarını elinde bulunduran Global Agency, aynı gün kanal ve prodüksiyon şirketine yüklü bir tazminat davası açtı. - 17 / 12 / 2008

AA- ABD'nin önde gelen televizyon kanallarından NBC, Amerika'nın ünlü sunucularından Ryan Seacrest`in prodüktörlüğünü üstlendiği "Momma`s Boys" adlı programın yayınına dün başladı. Tıpkı, bir zamanlar Türkiye`de tartışma yaratan, Türk patentli yarışma programı "Gelinim Olur Musun?"daki gibi, burada da anneler oğullarına gelin seçme arayışına başladı.

Yarışmanın patentini elinde bulunduran, merkezi İngiltere'deki Global Agency ise telif haklarını ödemediği gerekçesiyle kanal ve prodüksiyon şirketine dava açtı.

Global Agency CEO`su İzzet Pinto, yaptığı açıklamada, formatın NBC`ye kendileri tarafından satıldığını zanneden birçok yabancı medya kurulusundan tebrik telefonları aldıklarını anlatarak, ancak NBC`den lisans talebi gelmediğini ve gönderilen ihtar mektuplarına rağmen programın dün akşam yayına girdiğini kaydetti.

Pinto, bu nedenle New York`un saygın avukatlık bürosundan birine davanın temsilciliğini verdiklerini ve NBC`ye karşı yüklü bir tazminat davası açtıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

"Yarışma yayınlanır yayınlanmaz Amerikan medyasında tartışma yarattı. Programın bize ait olduğunu da yazdılar. Bu konu Amerikan basınında geniş yer aldı. Dava dosyasını da dün New York`taki Manhattan Federal Bölge Mahkemesi`ne sunduk. Amerikan medyası bunu da çok yakından takip ediyor. Dava, sektörde skandal etkisi yarattı. Ama aynı zamanda Türkiye konuşulmaya başlandı. Bu dava Türkiye`nin uluslararası medya sektörü içinde yer alması açısından da büyük önem taşıyor."


Kaynak: www.haberX.com
İRGBPMTEİBHMREİYTNB
            ON-LINE BİLGE

* ONLINE MARKA
* ONLINE PATENT / F. MODEL
* ONLINE TASARIM

- Yeni başvurularınız için ARAŞTIRMA
- Eski başvurularınız için DOSYA TAKİBİ

işlemlerini   "BURADAN" yapabilirsiniz !...
GARANTİLİ Marka Tescili !
Son Tarih: Süresiz
Patent tescili ve/veya marka tescili yaptırarak haklarınızı koruyabileceğiniz en doğru yerdesiniz !...
© 2007 - 2016 Bilge Patent Ltd. Bu sitenin tüm hakları Bilge Patent Ltd.'ye aittir. Bilge Patent Ltd.'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz!
ONLAR DA BİLGE PATENTTERCİH ETTİLER                                                       Tüm Referanslarımız...
Oruç Reis Mah. Tekstilkent Ticaret Merkezi B-15 Blok No: 51 Esenler 34295 İstanbul, Türkiye
Tel.: +90 212 554 74 74 (pbx)   Faks: +90 212 554 74 74   e-ileti: bilgi@bilgepatent.com.tr
SABİT FİKİRLİ FİYAT
KAMPANYASI !
Son Tarih: 31.10.2009 / Sona Erdi