Ana Sayfa         e-ileti        Site Haritası
HABERLER / DUYURULAR
     
HASTALIĞA KARŞI YERLİ MALI PİL !...

Türk Doktorun Geliştirdiği Beyin Piline Patent - 10 / 01 / 2008
Prof. Dr. Tulgar; "Benim sistemimde içeride aktif elektronik eleman ve pil yok. Arıza riski sıfır. Pil 15 günde bir şarj ediliyor ve iki saatte tamamen şarj oluyor." diyor. Arıza riski olmayan ve ömür boyu kullanılan beyin pili üretmeyi başaran Prof. Dr. Metin Tulgar, maliyeti de yarıya indirdi. Ama maddi imkânsızlık yüzünden çalıştığı parkinson pili yarım kaldı.

Uluslararası Nöroteknoloji Merkezi Başkanı Prof. Dr. Metin Tulgar, ilaçlara dirençli epilepsi (sara), kronik depresyon ve alzheimer hastalıklarının tedavisinde kullanılması için geliştirdiği, arıza riski olmayan ve ömür boyu kullanılabilen beyin pilleri için uluslararası patent koruması aldı. Prof. Dr. Tulgar, geliştirdiği teknikle beyin pilinde arıza riskini sıfıra indirip kullanım süresini ömür boyu uzatarak sara ve parkinson hastaları ile felçliler için umut kaynağı oldu.

Tamamı ABD'de üretilen beyin pilleri, başta ABD olmak üzere, Kanada ve Japonya'yla Batı Avrupa ülkelerinde yaygın olarak uygulanıyor. Ancak Türkiye'de son birkaç yıldır İstanbul, Ankara ve İzmir'de nadiren uygulanan sistemden, hastalığın türüne göre 10 binle 50 bin dolar arasında değişen yüksek maliyetleri sebebiyle birçok hasta yararlanamıyor.

Türkiye'de yaklaşık 3.5 milyon epilepsi hastası ve 15 çeşit epilepsi ilacı bulunmasına rağmen, hastaların üçte biri ilaçlara dirençli. Bazılarındaysa endikasyon görülmüyor. Yani MR taramalarında bulgulara rastlanmadığından ameliyat yapılamıyor. (www.haberler.com)
İRGBPMTEİBHMREİYTNB
            ON-LINE BİLGE

* ONLINE MARKA
* ONLINE PATENT / F. MODEL
* ONLINE TASARIM

- Yeni başvurularınız için ARAŞTIRMA
- Eski başvurularınız için DOSYA TAKİBİ

işlemlerini   "BURADAN" yapabilirsiniz !...
GARANTİLİ Marka Tescili !
Son Tarih: Süresiz
Patent tescili ve/veya marka tescili yaptırarak haklarınızı koruyabileceğiniz en doğru yerdesiniz !...
© 2007 - 2016 Bilge Patent Ltd. Bu sitenin tüm hakları Bilge Patent Ltd.'ye aittir. Bilge Patent Ltd.'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz!
ONLAR DA BİLGE PATENTTERCİH ETTİLER                                                       Tüm Referanslarımız...
Oruç Reis Mah. Tekstilkent Ticaret Merkezi B-15 Blok No: 51 Esenler 34295 İstanbul, Türkiye
Tel.: +90 212 554 74 74 (pbx)   Faks: +90 212 554 74 74   e-ileti: bilgi@bilgepatent.com.tr
SABİT FİKİRLİ FİYAT
KAMPANYASI !
Son Tarih: 31.10.2009 / Sona Erdi