Ana Sayfa         e-ileti        Site Haritası

"BU BENİM ESERİM"e TPE'den DESTEK !...

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Patent Enstitüsü gelecek nesillerin araştırmacı, yaratıcı, sorgulayıcı, üretken yetiştirilmesi ortak paydası doğrultusunda işbirliği yapmayı sürdürüyor.

Türk Patent Enstitüsü, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı (EARGED) tarafından düzenlenen “Bu Benim Eserim” etkinliğine, sınai mülkiyet hakları konusunda öğrencilere ve öğretmenlere vereceği bir dizi seminer ile destek veriyor.

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı (EARGED), İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Proje Çalışması (Bu Benim Eserim) 2008–2009eğitim-öğretim yılında, IV. İlköğretim Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Proje Çalışması; Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında, 12 bölge merkezi ve bunlara bağlı iller olmak üzere ülke genelinde ilköğretim okullarında (6.,7.ve8.sınıf öğrencilerine yönelik) gerçekleştirilecek.

Çalışmanın amacını, ülkemizin ihtiyaç duyduğu geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek, yetenekli çocuklarımıza sahip çıkmak; bilimsel amaçlı yarışma ve benzeri etkinlikleri ülke genelinde ilgiyi –katılımı artırarak yaygınlaştırmak ve teşvik etmek, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfedip var olan yeteneklerini geliştirmek, gerekli desteği vererek onlara araştırmacı bir ruh kazandırmak oluşturuyor.

Bölgelerden seçilerek Ankara’ya gönderilen öğrenci projeleri için 12-13 Mayıs 2009 tarihlerinde final sergisi düzenlenecek. TÜBİTAK’ın oluşturacağı Merkez Bilim Kurulu tarafından yapılacak nihai değerlendirme sonucu, 14 Mayıs 2009 tarihinde düzenlenecek tören ile kazananlara ödülleri verilecek.

Eğitim Programı
İRGBPMTEİBHMREİYTNB
            ON-LINE BİLGE

* ONLINE MARKA
* ONLINE PATENT / F. MODEL
* ONLINE TASARIM

- Yeni başvurularınız için ARAŞTIRMA
- Eski başvurularınız için DOSYA TAKİBİ

işlemlerini   "BURADAN" yapabilirsiniz !...
Tarih:
Sayı :
BİLGE PATENT ELEKTRONİK BÜLTENİ
Nisan /2009
008
Patent tescili ve/veya marka tescili yaptırarak haklarınızı koruyabileceğiniz en doğru yerdesiniz !...
© 2007 - 2016 Bilge Patent Ltd. Bu sitenin tüm hakları Bilge Patent Ltd.'ye aittir. Bilge Patent Ltd.'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz!
ONLAR DA BİLGE PATENTTERCİH ETTİLER                                                       Tüm Referanslarımız...
Oruç Reis Mah. Tekstilkent Ticaret Merkezi B-15 Blok No: 51 Esenler 34295 İstanbul, Türkiye
Tel.: +90 212 554 74 74 (pbx)   Faks: +90 212 554 74 74   e-ileti: bilgi@bilgepatent.com.tr