Ana Sayfa         e-ileti        Site Haritası

TÜRK BULUŞLARI ULUSLARARASI "IENA" FUARINDA !...

Dünyanın en prestijli fuarlarından olan ve 1950'li yıllardan beri gerçekleştirilen IENA fuarlarının 60.sı, 30 Ekim – 02 Kasım 2008 tarihlerinde Almanya'nın Nürnberg şehrinde düzenleniyor.

Buluşların, yenilikçi ürünlerin global pazarlara tanıtıldığı fuarda, 40 ülkenin 650 den fazla buluşu ve yenilikleri sergilenecek. Uluslararası piyasalara ilk kez tanıtılmış buluşlar arasında emniyet kemeri, tekerlekli bavul gibi ürünler yer alıyor.

Son iki yılda Türk Patent Enstitüsü’nün de fuara katılımı ile yerli buluşlarımız da fuarda sergilenme imkanı buldu. TPE standı ile yerli buluşlarımız birçok madalya ve ödüle layık görüldü.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi TPE bu yıl da söz konusu fuara 3 buluş ile katılım sağlıyor. TPE sayesinde, yerli buluş sahipleri yeni ürünlerini tanıtma, uluslararası pazarlara sunma, yerli ve yabancı iş adamları ile buluşma olanağı elde etmiş oluyor.

IENA 2008 'de Türk Patent Enstitüsü standında tanıtılacak yerli buluşlar şöyle :

1- 2008 yılında Kanal D tarafından hazırlanıp sunulan Bizim Mucitler proje yarışmasında, Türkiye eş birincisi olan Eyüp ÇAKI ve Seyit AKPANCAR ’a ait “İnsansı Robot” adlı buluş,

2- 26 Nisan 2008 tarihinde TPE’de gerçekleştirilen "Şimdi Düşünme Zamanı" sergisinde tanıtımı yapılan buluşlardan Arzu YÖNEY’e ait “Güneş Artık Serinletiyor” adlı buluş,

3- TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Gıda Enstitüsü’nde Enstitü Müdür Yardımcısı Mehmet Gökbörü BAHAR ve Başuzman Araştırmacı Dr. Mehlika BORCAKLI tarafından geliştirilen “Biobozulur Plastik” adlı buluş.


Kaynak: www.tpe.gov.tr
İRGBPMTEİBHMREİYTNB
            ON-LINE BİLGE

* ONLINE MARKA
* ONLINE PATENT / F. MODEL
* ONLINE TASARIM

- Yeni başvurularınız için ARAŞTIRMA
- Eski başvurularınız için DOSYA TAKİBİ

işlemlerini   "BURADAN" yapabilirsiniz !...
Tarih:
Sayı :
BİLGE PATENT ELEKTRONİK BÜLTENİ
Kasım /2008
003
Patent tescili ve/veya marka tescili yaptırarak haklarınızı koruyabileceğiniz en doğru yerdesiniz !...
© 2007 - 2016 Bilge Patent Ltd. Bu sitenin tüm hakları Bilge Patent Ltd.'ye aittir. Bilge Patent Ltd.'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz!
ONLAR DA BİLGE PATENTTERCİH ETTİLER                                                       Tüm Referanslarımız...
Oruç Reis Mah. Tekstilkent Ticaret Merkezi B-15 Blok No: 51 Esenler 34295 İstanbul, Türkiye
Tel.: +90 212 554 74 74 (pbx)   Faks: +90 212 554 74 74   e-ileti: bilgi@bilgepatent.com.tr