Ana Sayfa         e-ileti        Site Haritası
DESTEKLER / TEŞVİKLER
İRGBPMTEİBHMREİYTNB
            ON-LINE BİLGE

* ONLINE MARKA
* ONLINE PATENT / F. MODEL
* ONLINE TASARIM

- Yeni başvurularınız için ARAŞTIRMA
- Eski başvurularınız için DOSYA TAKİBİ

işlemlerini   "BURADAN" yapabilirsiniz !...

DESTEKLER / TEŞVİKLER

Artık günümüzde, giderek daha fazla bilgi-temelli nitelik kazanan ekonomide, Sınai Mülkiyet(marka, patent, faydalı model, endüstriyel tasarım, entegre devre topografyasıvb. gibi), günlük iş yönetimi kararlarında başlıca değerlendirme öğelerinden biridir. Sınai mülkiyet(marka, patent, faydalı model, endüstriyel tasarım, entegre devre topografyasıvb. gibi), yalnızca bireysel gelişmenin değil, ülkesel ya da bölgesel gelişmelerin de temel unusuru haline gelmiştir. Bu nedenle, yukarıda sözünü ettiğimiz değerlendirme, aslında, günlük iş yönetimi kararlarının da ötesine geçerek, devlet politikasının vezgeçilemez önceliklerinden olmuştur. Ancak, halihazırdaki durum bilinmekle birlikte, gelişmeyi sağlamak üzere, bireylerin/işletmelerin yaratıcı ve yenilikçi kapasitelerinden tam anlamıyla yararlanılamamaktadır. Bunun tartışılabilecek pekçok sebebi olmakla birlikte, en önemlilerinden biri, ortaya koyulan yeniliğin ya da benzeri unsurların korunması için katlanılması gereken maliyetin yüksek olmasıdır. Özellikle, KOBİ olarak tanımladığımız işletmeler için, gereken korumanın elde edilmesi ve etkin bir şekilde yönetilmesi mevcut bütçeleri içinde olağandan fazla yer tutmaktadır.

Yukarıda da belirttğimiz gibi, sınai mülkiyetin(marka, patent, faydalı model, endüstriyel tasarım, entegre devre topografyasıvb. gibi) elde edilmesinin ve etkin bir şekilde yönetilmesinin yeni devlet politikası oluşturması, çeşitli destek ve/veya teşvik sistemlerinin geliştirilesini gündeme getirmiştir. Burada, genellikle, büyük çoğunluğu devlet kaynaklı olmak üzere, çeşitli otoriteler tarafından fikri ve sınai mülkiyet hakları((marka, patent, faydalı model, endüstriyel tasarım, entegre devre topografyasıvb. gibi) konusunda sağlanan destekler / teşvikler konusunda bilgiler verilecektir.

Şu anda Türkiye'de, en yaygın olarak başvurulan desek/teşvik sistemleri, TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından sağlananlardır. Bahsi geçen kurumlarım sağladıkları deseklerin/teşviklerin amacı, kapsamı ve işleyişi gibi konular hakkında bir takım bilgiler tarafımızdan derlenerek sitemiz kanalıyla sizlere sunulmaktadır. Firmamızla irtibata geçtiğiniz takidirde, ihtiyaç duyabileceğiniz daha detaylı bilgi sizin için sağlanacak olup, talebinize bağlı olarak destek/teşvik süreçlerinde danışmanlık hizmeti de verilebilecektir.       - Sınai Mülkiyet Hakları Desteği
       - Markaya Yönlendirme Desteği

DESTEKLER/TEŞVİKLER

YURT İÇİ KAYNAKLILAR

   Tübitak Destekleri
   Kosgeb Destekleri
      Sınai Mülk. Hakları Desteği
      Markaya Yönlendirme Dest.
   Tübitak>Kosgeb Kıyaslama
  


Patent tescili ve/veya marka tescili yaptırarak haklarınızı koruyabileceğiniz en doğru yerdesiniz !...
© 2007 - 2016 Bilge Patent Ltd. Bu sitenin tüm hakları Bilge Patent Ltd.'ye aittir. Bilge Patent Ltd.'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz!
ONLAR DA BİLGE PATENTTERCİH ETTİLER                                                       Tüm Referanslarımız...
Oruç Reis Mah. Tekstilkent Ticaret Merkezi B-15 Blok No: 51 Esenler 34295 İstanbul, Türkiye
Tel.: +90 212 554 74 74 (pbx)   Faks: +90 212 554 74 74   e-ileti: bilgi@bilgepatent.com.tr